Zostało już tylko kilka dni do otwarcia piekielnych bram Twierdzy Modlin i rozpoczęcia sezonu. Wiadomo, że jak zaczynać sezon to z przytupem, dlatego nie może Cię zabraknąć na najbardziej hardcorowym biegu tej zimy. Przed Tobą wielkie wyzwanie zarówno fizyczne, jak i psychiczne, dlatego przygotowałam dla Ciebie 21 sprawdzonych sposobów na motywację:

 

 

1. Uwierz w siebie! Przy odpowiednim nastawieniu i determinacji jesteś wstanie osiągnąć wszystko. Przestań zadręczać się myślami, że nie dasz rady i nie słuchaj tych, którzy próbują Cię zdemotywować. Musisz uwierzyć w to, że masz w sobie ogromne możliwości i możesz wszystko!

 

2. Nastaw się na przygodę życia! Entuzjazm jest matką wysiłku, bez niego nigdy nic wielkiego nie osiągnięto. Pozytywne myśli to połowa sukcesu, zwracaj uwagę, żeby Twój umysł nie schodził na negatywne nastawienie. Samospełniająca się przepowiednia działa na takiej zasadzie, że gdy myślisz, że dasz radę to wszystko dobrze się ułoży.

 

3. Miej przy sobie kogoś bliskiego - to zawsze dodaje skrzydeł.

 

4. Zadaj sobie pytanie „Jak bardzo tego chcesz?” - jak bardzo chcesz przeżyć świetną przygodę, jak bardzo chcesz pokonać wszystkie przeszkody, jak bardzo chcesz uzyskać super czas, jak bardzo chcesz być z siebie dumny na mecie.

 

5. Wypisz korzyści ze startu - weź kartkę i długopis i napisz wszystko co Ci przychodzi do głowy, z jakiego powodu chcesz startować, mogą to być nawet najbardziej absurdalne i śmieszne pomysły.

 

6. Pochwal się innym, że szykujesz się do wielkiego wyzwania.

 

7. Zaplanuj swój dzień przed zawodami - przygotowanie do startu, odpowiednie odżywianie i relaks.

 

8. Zaplanuj swój dzień startowy - śniadanko, dojazd, skupienie i ogień na trasie :)

 

9. Zaplanuj co będziesz robić po biegu - co dobrego zjesz, gdzie pojedziesz i jak się będziesz regenerować.

 

10. Wizualizuj swój sukces - gdy nastawiasz się na sukces, pobudzasz swój umysł i ciało do działania, dzięki temu Twoja efektywność wzrasta i możesz działać na pełnych obrotach.

 

11. Słuchaj muzyki, która Cię motywuje i pozytywnie nastawia do działania.

 

12. Pooglądaj film motywacyjny - da Ci to potrzebny impuls motywacji do podjęcia wyzwania.

 

13. Zadbaj o odpowiedni wypoczynek - nie ma nic lepszego na zmotywowanie się do działania, niż naładowanie do pełna akumulatorów, więc jeżeli czujesz się przemęczony odpocznij, a na pewno wróci Ci chęć do robienia wielkich rzeczy.

 

14. Przygotuj swój strój, w którym będziesz się czuł bezpiecznie i nie będziesz stresował się tym, że któryś element jest niedopasowany. Na szczęście o odpowiednią koszulkę nie musisz się martwić, hardcorową zbroją z technologią 4-way stretch otrzymasz przy odbiorze pakietu, prosto od marki Under Armour.

 

15. Nie bój się podnosić sobie poprzeczki i stawiać coraz to trudniejsze wyzwania - za każdym razem, gdy przeskoczyć postawioną przed sobą poprzeczkę, podnieś ją wyżej ;)

 

16. Odnajdź w sobie siłę, o której wcześniej nie wiedziałeś.

 

17. Pamiętaj, że nie ma dróg na skróty - będzie ciężko, ale na pewno warto.

 

18. Uświadom sobie, że ból przeminie, ale chwała pozostanie :D

 

19. Nidy nie mów nigdy - ograniczenia nie istnieją, to tylko wytwór naszej wyobraźni.

 

20. Pamiętaj, że jak potrafisz o czymś marzyć, to również potrafisz tego dokonać!

 

21. I przede wszystkim baw się dobrze :)

 

Julka Maciuszek