Rozpoczęcie sezonu po raz kolejny w widowiskowej Twierdzy Modlin!

 

Twierdza Modlin to jedna z najbardziej lubianych i bardzo klimatycznych lokalizacji, w której Runmageddończycy szlifują swoją siłę i charakter. Nie było więc innej opcji, niż powrót do tej miejscówki i rozpoczęcie właśnie tam, kolejnego, ekstremalnego sezonu.

 

 

W ostatni weekend lutego, czyli 27 i 28, do Twierdzy Modlin zjadą się Wojownicy z całej Polski, którzy po dłuższej przerwie, sprawdzą swoją formę w przeszkodowym raju. Będą startować w trzech formułach o różnym stopniu trudności – Intro, czyli 3 kilometrach z 15 przeszkodami, Rekrucie, czyli 6 kilometrach z 30 przeszkodami i Hardcorze, czyli półmaratonie z 70 przeszkodami. Nie zabraknie także wyzwań dla młodszych, czyli formuł Kids i Junior, oraz przygody dla całych rodzin, czyli formuły Family.

 

Zimowy Runmageddon to pierwszy z 13 eventów, w których Runmageddończycy będą mogli się sprawdzić w tym roku. Każda z imprez dostosowana jest do obecnie panującego reżimu sanitarnego i odbywa się z zachowaniem wszelkiej ostrożności. Spragnieni sportowych wyzwań Uczestnicy, muszą więc liczyć się z pewnymi ograniczeniami w postaci braku miasteczka kibica, obowiązku zasłaniania ust i nosa do momentu rozpoczęcia rozgrzewki oraz sprawdzania temperatury ciała.

 

W każdym wydarzeniu ze swoimi barierami mierzą się nie tylko stali, doświadczeni Runmageddończycy, ale także debiutanci, których w tym sezonie wspierać będą bohaterowie serii Pomocnej Dłoni. Na wszystkich biegach w sezonie, w formule Rekrut, o godzinie 10:30 na trasę, wraz z Uczestnikami wyruszą: Kamil Nadolny, Arkadiusz Wiśniewski i Radek Mostowski. Ich zadaniem będzie udzielanie pomocy, wsparcia i motywacji każdemu potrzebującemu! Jak ich rozpoznać? Obiecujemy, że z pewnością żaden Runmageddończyk nie przejdzie obok nich obojętnie!

 

Zapisy na wydarzenie trwają do piątku poprzedzającego event. Istnieje także możliwość zapisu na miejscu, ale tylko w ramach dostępnych miejsc w seriach startowych.

 

Runmageddon w czasach pandemii

Już od połowy roku 2020 dostosowujemy eventy do rządowych obostrzeń. Tym razem również deklarujemy zorganizowanie eventu zgodnie z obecnymi zasadami. Dlatego też, na terenie wydarzenia będą mogli przebywać jedynie startujący, pracownicy organizatora i media akredytowane. Kibice ekstremalnego sportu będą musieli poczekać na czas, kiedy pandemia minie. Przed wejściem na teren imprezy każdy poddany będzie pomiarowi temperatury ciała. Przy odbiorze pakietu trzeba będzie wypełnić ankietę dotyczącą COVID19. Do momentu startu rekomendowane jest przebywanie w maskach. Ponadto, między seriami wprowadzone zostaną przerwy techniczne służące dezynfekcji przeszkód.